
Fervex o smaku malinowym, saszetki, 8 sztuk
66,73 zł
Wielopak3 szt.

Fervex o smaku malinowym, saszetki, 8 sztuk
lek
przeciwgorączkowe, przeciwbólowe
Podobne produkty
Opis produktu
Fervex o smaku malinowym to kompleksowy lek na objawy przeziębienia i grypy do spożycia w formie gorącego płynu (zawartość saszetki rozpuszczona w wodzie). Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia.Jedna saszetka zawiera:
paracetamol 500 mg, kwas askorbowy 200 mg, maleinian feniraminy 25 mgDorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy pomiędzy podaniem kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej 8-godzinne przerwy pomiędzy dawkami.
Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody. Produktu nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem. W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.Fervex malinowy jest lekiem złożonym.
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody
nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.
Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.
FERVEX o smaku malinowym to preparat w saszetkach, który stosuje się w doraźnym leczeniu objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych. Lek wskazany do stosowania powyżej 15 roku życia.Kiedy nie stosować leku Fervex malinowy:- jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego
leku;- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek (ze względu na zawartość
paracetamolu);
- jeśli u pacjenta występuje jaskra (zwiększone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania;
- jeśli u pacjenta występuje rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu;
- wiek poniżej 15 lat;- jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien
skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. U pacjentów ze skłonnością może wystąpić ostry atak jaskry (wysokie ciśnieniu w oku, ból oka i
zamglenie widzenia).Zaburzenia oddawania moczu (istotne zmniejszenie ilości moczu, trudności w oddawaniu moczu).
Uczucie suchości w ustach, zaburzenia widzenia, kołatanie serca i zaparcia.
Zaburzenia równowagi, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, zawroty głowy (częściej u osób w
wieku podeszłym).Zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia.
Splątanie, omamy.
Niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność.
Uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia.
Spadek ciśnienia krwi w czasie zmiany pozycji na stojącą, który może wiązać się z zawrotami głowy.
W pewnych przypadkach istnieje możliwość wystąpienia zmian na skórze, zaczerwienienia skóry lub
wystąpienia reakcji alergicznych objawiających się nagłym obrzękiem twarzy lub szyi, lub
występujące nagle złe samopoczucie ze spadkiem ciśnienia krwi. W takim przypadku należy
natychmiast zaprzestać stosowania leku, poinformować lekarza i nie przyjmować w przyszłości leków
zawierających paracetamol lub feniraminę.W rzadkich przypadkach stwierdzano zmniejszenie liczby:
− białych komórek krwi (lukocytopenię lub neutropenię),
− płytek krwi (małopłytkowość) powodujące zwiększenie ryzyka krwawienia i powstawania
siniaków,
− zmniejszenie liczby czerwonych krwinek (niedokrwistość hemolityczna), objawiające się
bladością skóry, osłabieniem i dusznością.
W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem.
Ryzyko wystąpienia uzależnienia, głównie psychicznego, obserwowane jest głównie w przypadku stosowania dawek większych niż zalecane oraz w przypadku długotrwałego leczenia. Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, należy poinformować pacjenta, aby nie przyjmował produktu jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. U osób dorosłych o masie ciała większej niż 50 kg, całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 gramy.
Picie napojów alkoholowych lub przyjmowanie środków uspokajających (zwłaszcza barbituranów) nasila działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych, dlatego należy unikać jednoczesnego ich przyjmowania. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-PD) i reduktazy methemoglobinowej. Lek zawiera sacharozę. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.W czasie stosowania leku Fervex malinowy, należy unikać przyjmowania leków zawierających
alkohol.Należy zachować ostrożność stosując: pochodne morfiny (leki przeciwbólowe, przeciwkaszlowe oraz
leki zastępcze), neuroleptyki, barbiturany, benzodiazepiny, leki przeciwlękowe inne niż
benzodiazepiny (np. meprobamat), leki nasenne, leki przeciwdepresyjne o działaniu uspokajającym
(amitryptylina, doksepina, mianseryna, mirtazapina, trimipramina), leki przeciwhistaminowe
blokujące receptor H1, leki przeciwnadciśnieniowe o działaniu ośrodkowym, baklofen i talidomid,
antycholinergiczne leki przeciwparkinsonowskie, leki atropinopodobne o działaniu
przeciwskurczowym, dyzopyramid, neuroleptyki z grupy pochodnych fenotiazyny, klozapinę,
salicylamid, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne z grupy barbituranów i inne leki
indukujące enzymy mikrosomalne, kofeinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki
przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, inhibitory MAO, warfarynę i flufenazynę.
Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.Lek może być stosowany u młodzieży w wieku powyżej 15 lat.Może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.
- Producent: Magnapharm Sp. Z o.o.
- Marka: FERVEX
- Kluczowy składnik: Paracetamol
- Grupa: Grupy portal
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Atrybuty produktu
Kluczowy składnik:
Problem:
Dla kogo: